Forum Branży Meblowej
Praca w sądzie? - Wersja do druku

+- Forum Branży Meblowej (http://ostatni-akapit.pl)
+-- Dział: Nasze życie (/dzial-nasze-zycie)
+--- Dział: Kwestie zawodowe (/dzial-kwestie-zawodowe)
+--- Wątek: Praca w sądzie? (/w-praca-w-sadzie)Praca w sądzie? - Hamadriada - 12-07-2015 10:43 AM

Dzień dobry! Mam do was takie pytanko, czy myśleliście kiedykolwiek o pracy w jednostkach wymiaru sprawiedliwości? Ja niedawno czytałam, jakie zadania wypełnia grafolog i zaciekawiła mnie ta profesja. Interesuje mnie również to, jakie wykształcenie muszą posiadać profesjonalni biegli sądowi. Czy macie jakąś wiedzę w tej kwestii?


Praca w sądzie? - bellunia - 12-07-2015 11:50 AM

Wiele ludzi sądzi, iż grafolog to osoba, która ma niezwykle łatwą i bezstresową pracę, albo że badanie narkotyków we krwi może być rzeczywiście przyjemne. Niestety realia pokazują, że może być zupełnie odmiennie. Proponuję szczery wywiad z kimś, kto wykonuje takiego rodzaju pracę od lat.


Praca w sądzie? - carringtonXXX - 12-07-2015 12:34 PM

Praca w sądownictwie łączy się m.in. z taką kwestią, jak badania kryminalistyczne. To kiedyś mnie fascynowało, zwłaszcza, gdy patrzyłem na jakieś seriale kryminalne, gdzie widać było pracę specjalistów z zakresu kryminalistyki. Ja z powodu swoich kwalifikacji miałbym szansę być biegłym językoznawcą w zakresie stalkingu, ale nie zastanawiałem się nad tym dotychczas.


Praca w sądzie? - pawie oczko - 12-07-2015 03:13 PM

Mnóstwo osób twierdzi, że biegły grafolog to ktoś, kto ma niesłychanie prostą jak i przyjemną pracę, albo że badanie narkotyków z włosa jest naprawdę proste. Niestety realia pokazują, iż bywa całkowicie odmiennie. Podpowiadam dłuższą rozmowę z osobą, która świadczy taką pracę od lat.


Praca w sądzie? - beza_z_kremem - 12-07-2015 06:01 PM

Jeśli musisz wiedzieć, czym zajmuje się specjalista sądowy, zaglądnij na serwisy firm z grupy grafolog Poznań i przestudiuj ich oferty. Pamiętaj, że wiele działań, w tym na przykład badanie pisma w kryminalistyce nie jest przesadnie powszechnych, wobec czego trzeba być na to przygotowanym. Najlepiej pogadać z osobą, która pracuje w tej branży.


Praca w sądzie? - spanish lady - 12-07-2015 07:44 PM

Nieobce jest mi zapytanie biegli sądowi, bo kiedyś gdzieś czytałam, jak zostać takim ekspertem. Żeby przeprowadzać badania kryminalistyczne dla wojska, trzeba przede wszystkim być doświadczonym specjalistą w danej dziedzinie, np. informatyki. Poza tym znaczące są różnego rodzaju zaświadczenia, jak również referencje.


Praca w sądzie? - Hamadriada - 12-07-2015 09:54 PM

Ciekawe informacje, pomogliście mi, a w szczególności zaciekawiły mnie wypowiedzi odnośnie tematu biegły językoznawca. Taki specjalista zajmuje się m.in. stalkingiem oraz badaniem anonimów, co jest bardzo interesujące. Przy okazji dowiedziałam się, jak wykonuje się badanie autentyczności testamentu pisemnego, a to zawsze może się przydać. Na razie!