Forum Branży Meblowej
Płyn do centralnego ogrzewania - Wersja do druku

+- Forum Branży Meblowej (http://ostatni-akapit.pl)
+-- Dział: Różności (/dzial-roznosci)
+--- Dział: Dom i ogród (/dzial-dom-i-ogrod)
+--- Wątek: Płyn do centralnego ogrzewania (/w-plyn-do-centralnego-ogrzewania)

Płyn do centralnego ogrzewania - Hamadriada - 08-19-2016 06:36 AM

Witam, poszukuje dobrego płynu do centralnego ogrzewania, który zapobiegnie zamarzaniu wody. Posiadamy kilka domków letniskowych, które przez okres zimy stoją puste i nie chciałabym na wiosnę mieć problemów z zamarzniętą instalacją.

Płyn do centralnego ogrzewania - Mateusz Lipnicki - 08-19-2016 07:34 AM

Witaj. Osobiście używam płynu STOP ICE, którego można używać do instalacji co, solarnych, chłodniczych czy do klimatyzacji. Kupuje go w sklepie instalacyjnym Mikas Instalacje. Uważam, że dobry płyn do CO to podstawa w ochronie instalacji grzewczych. Używany przeze mnie środek chroni przed zamarznięciem nawet do -35 stopni.

Płyn do centralnego ogrzewania - pawie oczko - 08-19-2016 08:27 AM

Dzień dobry. Bardzo dobrze, że postanowiłaś użyć takiego płynu, w czasie gdy nie będzie Was przez kilka miesięcy. Ja kiedyś popełniłam ten błąd i wyjechałam na kilka tygodni nie wlewając nic do rur, a dodam, że była wtedy ostra zima. Gdy przyjechałam do domu zobaczyłam baterię łazienkową rozsypaną w drobny mak.

Płyn do centralnego ogrzewania - spanish lady - 08-19-2016 09:41 AM

Witam wszystkich. Miałam bardzo podobną historię do Waszych. W mojej restauracji również zamarzły mi rury, które wysadziły mi po prostu zlewy kuchenne. Byłam zszokowana, że coś takiego może się zdarzyć. W dodatku byłam akurat po remoncie i zamontowałam nowe zlewozmywaki jednokomorowe, które niestety uległy totalnemu zniszczeniu.

Płyn do centralnego ogrzewania - carringtonXXX - 08-19-2016 12:28 PM

Widzicie, drogie panie, dlatego warto zadbać o odpowiedni plyn do CO, ale też i armaturę. Ja na przykład u siebie w biurze mam porządne baterie łazienkowe i nie mam najmniejszego problemu, czy to zima, czy to lato.

Płyn do centralnego ogrzewania - Pryggrez - 08-19-2016 02:38 PM

Te zlewozmywaki u koleżanki też musiały być jakiejś lichej jakości. Ten sklep, co się tam przewinął wyzej, on oferuje zlewozmywaki jednokomorowe, które na pewno by takiego numeru nie wywineły.

Płyn do centralnego ogrzewania - Hamadriada - 08-19-2016 04:15 PM

Okej, dzięki za rekomendację, pozdrawiam!