Forum Branży Meblowej
Czy reflektory szynowe można instalować w nieogrzewanym garażu? - Wersja do druku

+- Forum Branży Meblowej (http://ostatni-akapit.pl)
+-- Dział: Offtop (/dzial-offtop)
+--- Dział: Różne różniste (/dzial-rozne-rozniste)
+--- Wątek: Czy reflektory szynowe można instalować w nieogrzewanym garażu? (/w-czy-reflektory-szynowe-mozna-instalowac-w-nieogrzewanym-garazu)Czy reflektory szynowe można instalować w nieogrzewanym garażu? - SystemShock - 02-02-2018 07:46 AM

czasami lubie sobie podłubac przy aucie, a dodatkowo mam w garazu maly blat roboczy do majsterkowania i zastanawiam się nad zmianą systemu oświetlenia. Chce przejsc z oświetlenia centralnego na reflektory szynowe. Czy ktos z was cos takiego ma w garazu, a jesli tak, to jak to się sprawdza w praktyce?


Czy reflektory szynowe można instalować w nieogrzewanym garażu? - Mateusz Lipnicki - 02-02-2018 08:39 AM

Ja widziałem cos takiego w zakładzie produkcyjnym. Moze i rozwiązanie ciekawe, bo pozwala oszczędzać energie, nie trzeba oświetlać całego pomieszczenia tylko te miejsca, które chcemy oświetlić, ale za każdym razem trzeba przesuwac światło, a to jest juz malo wygodne. W garazu moze sie sprawdzic, aczkolwiek sporo z tym roboty.


Czy reflektory szynowe można instalować w nieogrzewanym garażu? - AngramaderaON - 02-02-2018 11:24 AM

Nie ma znaczenia, czy garaz jest ogrzewany, czy nie. Wsyatrczy wybrac oprawy przystosowane do montażu w pomieszczeniach, w których temperatury moga byc zmienne i gdzie moze byc wilgotno. Reflektory szynowe są bardzo fajne, jak umiejętnie je zainstalujesz, bo zawsze bedziesz mogl doświetlić dokladnie to miejsce, które chcesz doświetlić, nie bedziesz marnowal pradu na oświetlanie całego wnętrza garazu, bedziesz mogl równeiz zrezygnowac z innych źródeł swiatla. Tutaj https://www.ultra-elektro.pl/203-oswietlenie-szynowe-led znajdziesz zarówno szyboprzewody, które mozesz instalować na suficie albo ścianach i oprawy led do tych szynoprzewodow. Jest w czym wybierac.


Czy reflektory szynowe można instalować w nieogrzewanym garażu? - SystemShock - 02-02-2018 02:23 PM

a mam jeszcze takie pytanie, można zrobić przejscie z sufitu na ścianę? Chodzi mi o to, czy można połączyć szynę sufitową z szyną na ścianie?


Czy reflektory szynowe można instalować w nieogrzewanym garażu? - AngramaderaON - 02-02-2018 05:22 PM

Jak znajdziesz odpowiedni łącznik to czemu nie. Pewnie są takie łaczniki tylko trzeba poszukać. W tym sklepie ultra-elektro.pl może coś znajdziesz. Tak jak pisałem wcześniej oni mają całe zestawy montażowe do reflektorów szynowych.


Czy reflektory szynowe można instalować w nieogrzewanym garażu? - SystemShock - 02-02-2018 05:55 PM

ok, już znalazłemSmile dzięki za podpowiedź. Lampy już też znalazłem te, które mi się podobają. Czekam teraz na dostawe i biore się za montaż. Jak wszystko zrobie to dam znac, jak całość dziala.